Events Calendar Pro - en to hu translation catalogue (255 entries)

en:  and
hu: és

en:  months
hu:  hónap

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
hu: A %sTelepítési és beállítási GYIK%s a támogatási oldalunkon segítséget nyújthat abban, hogy mit tud és mit nem tud a bővítmény. A GYIK ezen része is hasznos lehet, mivel célja, hogy a telepítés olyan általános kérdéseire is választ adjon, amelyet a fenti "Bevezető új felhasználóknak" anyag nem tartalmaz.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
hu: A %sBevezető új felhasználóknak%s anyagot pont neked készítettük. Lépésről-lépésre videósegédeket és képernyőképekkel illusztrált írásos útmutatókat is tartalmaz, így a bevezető gyorsan a nulláról a tapasztalt felhasználók közé röpíthet.

en: (See all)
hu: (Az összes)

en: , and
hu: , és

en: , and
hu: , és

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
hu: <p>Válaszd ki az alapértelmezett helyszínt & szervezőt. Állíts be alapértelmezett címadatokat, így időt takaríthatsz meg új helyszín vagy szervező megadásánál.</p><p>Ezeket az értékeket eseményenként felülírhatod.</p>

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
hu: <span>&laquo;</span> Előző hét

en: A widget that displays the next upcoming x events.
hu: Egy widget, mely a következő x eseményt jeleníti meg.

en: Add a filter
hu: Szűrő hozzáadása

en: Add another
hu: Újabb hozzáadása

en: Additional Fields
hu: További mezők

en: Address
hu: Cím

en: Address:
hu: Cím:

en: All %s
hu: Összes %s

en: All Day
hu: Egész nap

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event.
hu: Lehetővé teszi, hogy a felhasználók eldönthessék, hogy minden ismétlődő eseményt lássanak vagy csak az első példányt.

en: April
hu: Április

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
hu: Biztos, hogy az esemény összes előfordulását a lomtárba akarod helyezni?

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events? Once you click OK this cannot be undone.
hu: Biztos vagy benne, hogy el akarod távolítani ezt a mezőt és az adatait az összes eseménytől? Az OK gombra kattintás után már nem vonható vissza.

en: At least one option (e.g. Vegetarian, Kosher, Paleo)
hu: Legalább egy opció (pl. Vegetáriánus, Kóser, Paleo)

en: August
hu: Augusztus

en: Automatically remove recurring event instances older than this
hu: Automatikusan eltávolítja az ismétlődő események ennél régebbi példányait

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
hu: Új téma indítása előtt kérjük, végezz el egy keresést, hátha a kérdéseddel már foglalkoztunk korábban. A bejegyzésben adj meg minél több részletet a problémáról (lehetőleg képernyőmentésekkel), és próbáld azonosítani, hogy esetleg egy bővítmény / téma ütközés szerepet játszhat-e a problémában.

en: Break from Series
hu: Kivétel sorozatból

en: Break this event out of its series and edit it independently
hu: Esemény kivétele a sorozatból és önálló szerkesztés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Checkbox - for multiple choice
hu: Jelölőnégyzet - többszörös választás

en: City
hu: Település

en: Clean up recurring events after
hu: Ismétlődő események megtisztítása ez után:

en: Countdown Completed Text:
hu: Befejezett visszaszámlálás szövege:

en: Country
hu: Ország

en: Create recurring events in advance for
hu: Ismétlődő események létrehozása eddig:

en: Daily
hu: Naponta

en: Date out of range.
hu: Dátum tartományon kívül.

en: Default Content
hu: Alapértelmezett tartalom

en: Default address
hu: Alapértelmezett cím

en: Default city
hu: Alapértelmezett település

en: Default country
hu: Alapértelmezett ország

en: Default organizer
hu: Alapértelmezett szervező

en: Default phone
hu: Alapértelmezett telefonszám

en: Default postal code/zip code
hu: Alapértelmezett irányítószám

en: Default province
hu: Alapértelmezett tartomány

en: Default state
hu: Alapértelmezett állam

en: Default venue
hu: Alapértelmezett helyszín

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Series Permanently
hu: Sorozat végleges törlése

en: Delete all events in this series permanently
hu: A sorozat összes eseményének végleges törlése

en: Description
hu: Leírás

en: Display:
hu: Megjelenít:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
hu: A kiválasztott helyszín közelgő eseményeit jeleníti meg.

en: Displays the time remaining until a specified event.
hu: A kiválaszott esemény kezdetéig hátralévő időt jeleníti meg.

en: Distance
hu: Távolság

en: Dropdown
hu: Leugró

en: Dropdown Menu - for a dropdown menu
hu: Leugró menü

en: Edit All
hu: Összes szerkesztése

en: Edit Future Events
hu: Jövőbeli események szerkesztése

en: Edit Series
hu: Sorozat szerkesztése

en: Edit Single
hu: Egyedi szerkesztése

en: Edit Upcoming
hu: Jövőbeli szerkesztése

en: Edit all events in this series
hu: A sorozat összes eseményének szerkesztése

en: Editor "Custom Fields" meta box
hu: Szerkesztő "Egyedi mezők" meta doboz

en: Enabling this option this will not remove custom field data or functionality, just the default meta box editor.
hu: Az opció engedélyezésével nem fogod eltávolítani az egyéni mezők adatait és funkcionalitását, csak az alapértelmezett meta doboz szerkesztőt.

en: End Date
hu: Befejezés időpontja

en: Enter the field label as you want it to appear (this will be the label in the same way "Start Date," "Organizer," etc appear in the event details box on the frontend). Select whether the field will be a text field; URL field; radio buttons; checkboxes; or a dropdown. All of these with the exception of text and URL allow for multiple options to be included, which you can add — one per-line — in the right-hand column. If you feel flummoxed, we've got you covered with a %s.
hu: Írd be a mező megjeleníteni kívánt cimkéjét (ugyan olyan lesz, mint a "Kezdési időpont," "Szervező," stb az esemény adatai között, a honlapon). Válaszd ki, hogy a mező szöveges, link, rádió gomb (egyszeres választás), jelölőnégyzet (többszörös választás), vagy legördülő menő lesz. A szövegen és a linken kívül mindegyikhez több lehetőséget is írhatsz, melyeket  — soronként egyet — a jobb oldali oszlopban adhatsz hozzá. Ha bizonytalannak érzed magad, ne aggódj, van számodra egy jó %s.

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
hu: Add meg a hétköznapok használni kívánt formátumát. A heti nézet használatakor jelenik meg.

en: Event Cats
hu: Esemény kategóriái

en: Event Cost
hu: Esemény költségei

en: Event:
hu: Esemény:

en: Events Calendar
hu: Eseménynaptár

en: Events Countdown
hu: Esemény visszaszámlálás

en: Events Featured Venue
hu: Választott helyszín eseményei

en: Events List
hu: Események listája

en: Every
hu: Minden

en: February
hu: Február

en: Field Label
hu: Mező cimkéje

en: Field Type
hu: Mező típusa

en: Field type. These are:
hu: A mező típusa. Ezek:

en: Filters
hu: Szűrők

en: Find out more
hu: Tudj meg többet

en: Fix geolocation data
hu: Helymeghatározási adatok javítása

en: Fix venues data
hu: Helyszín adatok javítása

en: Fixed geolocation data for %d venues
hu: Helymeghatározási adatok kijavítva %d helyszínhez

en: Frequency of recurring event must be a number
hu: Az ismétlődés gyakoriságának értéke szám kell, hogy legyen

en: Friday
hu: Péntek

en: Front-end recurring event instances toggle
hu: Összes / csak az első váltása

en: Hide
hu: Elrejt

en: Hide location search
hu: Helyszín kereső elrejtése

en: Hide related events
hu: Kapcsolódó események elrejtése

en: Hide this widget if there are no upcoming events:
hu: Widget elrejtése, ha nincs közelgő esemény:

en: Hours
hu: Óra

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
hu: Ha első alkalommal használod a Events Calendar Pro-t, jó uton jársz az első eseményed létrehozásához vezető úton. Íme néhány alapvető dolog, ami a kezdő felhasználóknak hasznos lehet:

en: Is
hu: Egyezik

en: Is Not
hu: Nem egyezik

en: January
hu: Január

en: July
hu: Július

en: June
hu: Június

en: Kilometers
hu: Kilométer

en: Label (e.g. Meal Plans)
hu: Cimke (pl. választható étrendek)

en: Location
hu: Elhelyezkedés

en: M j, Y @ G:i
hu: Y. M j. @  G:i

en: Map
hu: Térkép

en: Map view search distance limit
hu: Térkép nézetbeli keresések hatótávolsága

en: March
hu: Március

en: Match all
hu: Összes egyezik

en: Match any
hu: Bármelyik egyezik

en: May
hu: Május

en: Miles
hu: Mérföld

en: Monday
hu: Hétfő

en: Monthly
hu: Havonta

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
hu: Havi egyedi ismétlődés esetén nem lehet kötőjel a megjelenés napja helyén.

en: Move all events in this series to the Trash
hu: A sorozat összes eseményének lomtárba helyezése

en: Near
hu: Közel

en: Next Week <span>&raquo;</span>
hu: Következő hét <span>&raquo;</span>

en: No
hu: Nem

en: No Default
hu: Nincs alapértelmezett

en: No default set
hu: Nincs alapértelmezett

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
hu: Nem találtunk a következőbe illő eseményt: %s. Kérjük, próbáld megtekinti a teljes naptárt az összes esemény listájához.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
hu: Nem találtunk eseményt itt vagy ennek környékén: <strong>"%s"</strong> ezen a héten. Próbálj másik hétre keresni.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
hu: Nem találtunk eseményt itt vagy ennek környékén: <strong>"%s"</strong>.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
hu: Nem találtunk eseményt ezen a héten. Próbálj másik hétre keresni.

en: No saved organizers yet.
hu: Még nincs mentett szervező.

en: No saved venues yet.
hu: Még nincs mentett helyszín.

en: None
hu: Nincs

en: Number of events to show:
hu: Mutatott események száma:

en: October
hu: Október

en: On
hu: Ekkor

en: On and After
hu: Akkor vagy utána

en: On and Before
hu: Akkor vagy előtte

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
hu: Egy ország soronként a következő formában: <br> US, Egyesült Államok <br> UK, Egyesült Királyság. <br> (Lecseréli az alapértelmezett listát.)

en: Options
hu: Opciók

en: Options (one per line)
hu: Lehetőségek (soronként egy)

en: Organizer
hu: Szervező

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
hu: Szervező vázlat frissítve. <a target="_blank" href="%s">Szervező előnézete</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
hu: Szervező közzétéve. <a href="%s">Szervező megtekintése</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
hu: Szervező betervezve: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Szervező előnézete</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
hu: Szervező beküldve. <a target="_blank" href="%s">Szervező előnézete</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
hu: Szervező frissítve. <a href="%s">Szervező megtekintése</a>

en: Other
hu: Egyéb

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
hu: Ha azonban kalandvágyónak érzed magad, akkor rögtön az Események menüpont felé veheted az irányt és létrehozhatod az első eseményed.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
hu: Első számú célunk segíteni neked, és a lehető legteljesebb hibaelhárítási és testreszabási útmutatást nyújtani. Bár nem mi készítjük el helyetted a weboldalt és nem tudjuk garantálni, hogy minden bővítménnyel és témával integráljuk az eseménynaptárat, mindent megteszünk mad, hogy megmutassuk a helyes irányt a fentiek eléréséhez. Így lehetsz te és ami néha még fontosabb, az ügyfeled is elégedett.

en: Phone
hu: Telefon

en: Photo
hu: Fénykép

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
hu: [nap]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
hu: [hónap]

en: Postal Code
hu: Irányítószám

en: Price
hu: Ár

en: Radio
hu: Rádió gomb

en: Radio Button - to select only one
hu: Rádió gomb - egy lehetőség kiválasztása

en: Radio Buttons
hu: Rádió gombok

en: Recurrence Description:
hu: Ismétlődés leírása:

en: Recurring
hu: Ismétlődő

en: Recurring %s
hu: Ismétlődő %s

en: Recurring event instances
hu: Ismétlődő esemény példányok

en: Recurring events will be created this far in advance
hu: Az ismétlődő események eddig az időpontig kerülnek létrehozásra

en: Related %s
hu: Kapcsolódó %s

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Remove related events from the single event view
hu: Távolítsuk el a kapcsolódó eseményeket a részletes esemény nézetről

en: Removes location search field from the events bar on all views except for map view.
hu: Eltávolítja a helyszín kereső mezőjét minden nézetből, kivéve a térkép nézetet.

en: Restore Series
hu: Sorozat helyreállítása

en: Restore all events in this series from the Trash
hu: A sorozat összes eseményének helyreállítása a lomtárból

en: Saturday
hu: Szombat

en: Search
hu: Keresés

en: Select a State
hu: Válassz államot

en: September
hu: Szeptember

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
hu: A helyszínre történő keresés maximális hatótávolságának beállítása (események keresése X távolságra a keresésben megadott helyszíntől).

en: Settings
hu: Beállítások

en: Show
hu: Mutat

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
hu: Csak az ismétlődő események első példányának mutatása (csak a listaszerű nézeteket befolyásolja).

en: Show seconds?
hu: Másodpercek mutatása:

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
hu: Esemény két felé választása ettől a ponttól, és új sorozat készítése erről és minden jövőbeli eseményről

en: Start Date
hu: Kezdés időpontja

en: State (US) Or Province (Int)
hu: Állam (USA) vagy tartomány (egyéb)

en: Sunday
hu: Vasárnap

en: Support
hu: Támogatás

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
hu: Intézd el a licensz kulcsod beillesztését. Bár nem szükséges az első esemény létrehozásához, de ajánlott a lehető leghamarabb beilleszteni, hogy biztosan hozzáférj a frissítésekhez és segédletekhez. %s Így tudod megtalálni a licensz kulcsot%s, ha épp nincs kéznél.

en: Text
hu: Szöveg

en: Text - for the user to input text
hu: Szöveg - egyszerű szöveg beírása

en: The Events Calendar
hu: Az Events Calendar

en: The current default address is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett cím: %s

en: The current default city is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett település: %s

en: The current default country is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett ország: %s

en: The current default organizer is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett szervező: %s

en: The current default phone is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett telefonszám: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett irányítószám: %s

en: The current default province is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett tartomány: %s

en: The current default state is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett állam: %s

en: The current default venue is: %s
hu: A jelenlegi alapértelmezett helyszín: %s

en: The events calendar mini calendar widget
hu: Mini eseménynaptár widget

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
hu: Nincs találat a következőre: <strong>"%s"</strong> ezen a héten. Próbálj másik hétre keresni.

en: There were no results found.
hu: Sajnos nincs találat.

en: Thursday
hu: Csütörtök

en: Title
hu: Cím

en: Title:
hu: Cím:

en: To begin using Events Calendar PRO, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
hu: Az Events Calendar PRO használatának megkezdéséhez kérjük, telepítsd a<a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a> legújabb verzióját.

en: Trash Series
hu: Sorozat a lomtárba

en: Tuesday
hu: Kedd

en: Type: %s %s
hu: Típus: %s %s

en: URL
hu: Link

en: URL - for the user to input a URL
hu: URL - link beszúrása

en: Upcoming Events
hu: Közelgő események

en: Use a custom list of countries
hu: Használj egyedi listát az országokhoz

en: Use additional fields to add unique content fields to the event admin, which can be used by anyone who creates events. Upon publication they'll appear in the event metabox that accompanies your event listing, alongside the date/time/venue/organizer/etc. </p><p>Each new piece of data needs:
hu: Használj további mezőket egyedi tartalmak eseményhez rendeléséhez az admin felületen, amelyet bárki fel tud majd használni, aki létrehoz egy új eseményt. Az esemény közzétételét követően az esemény jellemzői között fognak megjelenni a dátum, időpont, helyszín, szervező, stb információk mellett. </p><p> Minden ilyen mezőhöz szükséges:

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
hu: A felhasználók, akik megvásárolták az Events Calendar PRO licenszet, teljes hozzáférést kapnak a %sprémium támogatói fórumokhoz%s. Ellentétben a %sWordPress.org fórummmal%s, ahol tevékenységünk a bugok azonosítására és befoltozására korlátozik, a PRO felhasználók támogatására egy külön csapatunk van. Minden munkanap fent vagyunk a PRO fórumokon, így egy bejegyzés sem maradhat 24 óránál tovább megválaszolatlan.

en: Venue
hu: Helyszín

en: Venue Latitude
hu: Helyszín földrajzi szélesség

en: Venue Longitude
hu: Helyszín földrajzi hosszúság

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
hu: Helyszín vázlat frissítve. <a target="_blank" href="%s">Helyszín előnézete</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
hu: Helyszín közzétéve. <a href="%s">Helyszín megtekintése</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
hu: Helyszín betervezve: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Helyszín előnézete</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
hu: Helyszín beküldve. <a target="_blank" href="%s">Helyszín előnézete</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
hu: Helyszín frissítve. <a href="%s">Helyszín megtekintése</a>

en: Venue:
hu: Helyszín:

en: View All Add-Ons
hu: Összes kiegészítő megtekintése

en: View More&hellip;
hu: Továbbiak&hellip;

en: Wednesday
hu: Szerda

en: Week
hu: Hét

en: Week Day Format
hu: Hétköznapok formátuma

en: Week Navigation
hu: Hét navigáció

en: Week Of
hu: Hét:

en: Weekly
hu: Hetente

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
hu: Az írásos dokumentáció csak eddig tart... De néha több kell, és egy valódi személy segítségére van szükség. Ez az, ahol a %stámogatói forumok%s jöhetnek számításba.

en: Yearly
hu: Évente

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
hu: Éves egyedi ismétlődés esetén nem lehet kötőjel a megjelenés napja helyén.

en: Yes
hu: Igen

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
hu: Ezzel kiveszed az eseményt a sorozatból.
    
    Így az eredeti sorozattól teljesen függetlenül tudod majd szerkeszteni.
    
    A művelet a későbbiekben már nem vonható vissza.

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
hu: Ezzel két felé vágod a sorozatot.
    
    Az esemény és minden ezt követő két új sorozatra lesz bontva, amelyeket egymástól teljesen függetlenül tudsz majd szerkeszteni.
    
    A művelet a későbbiekben már nem vonható vissza.

en: You are currently editing all events in a recurring series.
hu: Jelenleg a sorozat összes eseményét szerkeszted.

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
hu: Ezzel beállíthatsz egyedi, önálló alapértelmezett értékeket az összes létrehozott helyszínhez (az alapértelmezett helyszínhez nem lesznek felhasználva)

en: You have %d venues for which we don't have geolocation data. We need to use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (approximately 1 minute for every 200 venues).
hu: %d olyan helyszíned van, amihez még nincs helymeghatározási adat. A Google Térképek API-t kell használnunk az információ megszerzéséhez. Ez eltarthat egy darabig (kb. 1 perc 200 helyszínenként).

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
hu: Van olyan helyszín, amihez még nincs helymeghatározási adatunk. <a href='%s'>Kattints ide a létrehozáshoz</a>.

en: You must select a recurrence end date
hu: Ki kell választanod az ismétlődés végét

en: after
hu: Után

en: and
hu: és

en: day
hu: nap

en: days
hu: nap

en: event
hu: esemény

en: events
hu: események

en: fifth
hu: Ötödik

en: first
hu: Első

en: fourth
hu: Negyedik

en: hours
hu: óra

en: last
hu: utolsó

en: min
hu: perc

en: month
hu: hónap

en: never
hu: Soha

[ctx: occurence count text]
en: events
hu: esemény

en: photo
hu: fénykép

en: remove
hu: eltávolít

en: sec
hu: mp

en: second
hu: Második

en: third
hu: Harmadik

en: week
hu: hét
